gielda-paliw.com

Warzywa

    Kategoria Województwo Cena  
Warzywa Inne cena Łódzkie 1991 Sprzedam Inne Łódzkie >>>
Sprzedam chrzan "DUŃCZYK" - tzw. pająki. Cena do uzgodnienia tel. 43 842 53 64 kom. 694 574 465
Warzywa Ziemniaki cena Podlaskie 1977 Sprzedam Ziemniaki Podlaskie >>>
Sprzedam ziemniaki jadalne i chipsowe w ilościach cało-samochodowych, cało-paletowych. Możliwość pakowania w worki raszlowe, siatki, carry bagi i big bagi. Kaliber do uzgodnienia. Możliwość dowozu. Ziemniaki pochodz
Warzywa Dynia cena Mazowieckie 1885 Sprzedam Dynia >>>
DYNIA GOMEZ. DUŻE ILOŚCI. CERTYFIKAT. CENA DO UZGODNIENIA
Warzywa Ogórki cena Mazowieckie 1868 Sprzedam Ogórki Mazowieckie >>>

Sprzedam ogórki kiszone 6-10, 6-12,9 -13, 13-15, oraz na przecier i kostkę. Ogórki kiszone w beczkach. Cena do uzgodnienia.

Warzywa Czosnek cena Mazowieckie 1866 Sprzedam Czosnek cena do uzgodnienia Mazowieckie >>>
Sprzedam czosnek morado z łodygą. Duży kaliber, bardzo ładny. Posiadamy różne odmiany czosnku, zapraszamy do kontaktu.
Warzywa Cebula cena Wielkopolskie 1712 Sprzedam Cebula Wielkopolskie >>>
produkujemy obcinarki do cebuli dla rolnikow i firmy o duzej wydajnosci typ. duniski oraz pielniki gwiazdowe ekologiczne,jednoczesnie rowniez produkujemy sadzarki do czosku
Warzywa Ogórki cena Śląskie 1646 Sprzedam Ogórki >>>
W swojej ofercie posiadamy ogórka gruntowego kaliber 6-12. Pakowany w worki raszlowe. Transport do klienta. Ilości samochodowe. w niedługim czasie posiadać będziemy bakłażana, cukinie, kabaczki i inne. Zachęcamy do ko
Warzywa Brokuły cena Mazowieckie 1602 Sprzedam Brokuły Mazowieckie >>>

Sprzedam brokuł 500 +

Warzywa Ogórki cena Dolnośląskie 1549 Sprzedam Ogórki cena 1.30 zł Dolnośląskie >>>

Sprzedam ogórka gruntowego, ilości cało samochodowe. Kaliber 6-12. Pakowany w worki raszlowe 20 kg. Transport chłodnia. Zachęcam do kontaktu.

Warzywa Czosnek cena Łódzkie 1519 Sprzedam Czosnek Łódzkie >>>

Sprzedam czosnek polski, wiązany, workowany.2

2

warzywa

Ceny warzyw

na polskim rynku sprzyjają konsumpcji lokalnej jak również uznania rynków zagranicznych. Czy to powód większej świadomości konsumenckiej dotyczącej formy uprawy i ilości pestycydów, jakie stosuje się w innych krajach czy tylko ceny warzyw? Jedno jest pewne – ta sytuacja rodzi przestrzeń dla producentów lokalnej żywności, którzy z pewnością wykorzystają obecną koniunkturę.
Według Światowej Organizacji Zdrowia jako jedyni w Europie razem z Niemcami, Austriakami i Włochami jemy zalecane 400 gramów warzyw. Konsumpcja ich, a także przetworów wśród rodaków rośnie z roku na rok. Największy wzrost spożycia dotknął kalafiory i brokuły – aż o 12,5%, ceny warzyw bardziej pożądanych także idą w górę. Większym zainteresowaniem niż dotychczas cieszy się też cebula, ogórki oraz pomidory. Coraz więcej polskich marketów uznało obecne ceny warzyw za atrakcyjne, marka Lidl oferuje blisko 75%

owoców i warzyw

z rodzimych ziem, ponadto eksportuje je po całej Europie w swojej sieci sprzedażowej, dlatego np. Węgrzy bardzo polubili polskie warzywa okopowe i sałaty, Szwedzi pieczarki, a w innych krajach wielu sympatyków znalazła nasza borówka amerykańska.
Największy udział w polskim rynku warzyw i owoców przypada ziemniakom (39%) i pomidorom (15%), mimo to, udział tych pierwszych z roku na rok spada i jest to spowodowane wzrostem dochodów w gospodarstwach domowych. Badania wykazują, że w domach o wyższych dochodach, ziemniaki są kupowane rzadziej. A co z rynkiem europejskim? Wielu polskich producentów wykorzystuje obecne ceny warzyw do zwiększenia udziału eksportu.Dziesięcioprocentowy udział eksportu w podaży rynkowej stanowią pomidory, cebula, kapusta biała i pekińska, papryka. Większość z nich to nasze tradycyjne, polskie warzywa, a zainteresowanie nimi na rodzimym rynku spada.
Jeśli chodzi o areał to warzywa w Unii Europejskiej, Polska w tej konkurencji jest czwarta – 188,8 tys. hektarów. Dzięki temu zajmujemy miejsce w ścisłej czołówce producentów warzyw w UE. Polskie ogórki stanowią aż 17,7% na unijnym rynku, dzięki czemu jesteśmy ich drugim producentem. Dumne miejsce na podium zawdzięczamy także marchwi, a nasz udział w rynku wynosi aż 13,1%. Pomidory? Miejsce szóste i 4,5%.
Dobra wiadomość dla polskich producentów warzyw jest taka, że Rosja zapowiedziała złagodzenie embarga. Rozporządzenie ma wejść w życie w czwartym kwartale roku. Embargo jest pewną przeszkodą, ale nie jest wielkim utrapieniem, bo zakłady przetwórcze i tak będą skupować z uwagi na ceny warzyw. Rosja nie jest też znaczącym importerem, są jeszcze inne rynki zbytu, dlatego nie ma powodów do obaw. Ponadto, tym, którym nie udało się sprzedać na tamten rynek, zostaną wypłacone odszkodowania w ramach pomocy unijnej. Analitycy obiecują, że w tym roku warzyw wyprodukowanych w Polsce będzie więcej, mimo niesprzyjających warunków.