gielda-paliw.com

Owoce

    Kategoria Województwo Cena  
Owoce Inne cena Podkarpackie 2284 Sprzedam Inne Podkarpackie >>>
drzewka owocowe-jabłonie,grusze,śliwy,wiśnie,czereśnie,morele,brzoskwinie
Owoce Jagody cena Mazowieckie 2249 Sprzedam Jagody Mazowieckie >>>
OWOCE JAGODY KAMCZACKIEJ VI-VIII 2018-PEŁNA EKOLOGIA ( CERTYFIKAT). ODMIANY KANADYJSKIE I ROSYJSKIE
Owoce Jabłka cena Mazowieckie 2202 Sprzedam Jabłka >>>
Sprzedam jabłka Szampion / Champion ok. 20t. 7cm+ Warunki tj. transport, cena, ilość, opakowanie, faktura do uzgodnienia. ZAPRASZAM DO KONTAKTU! applesproducer@gmail.com
Owoce Inne cena Mazowieckie 2168 Sprzedam Inne Mazowieckie >>>
TANIO HISZPAŃSKIE CYTRUSY (pomarańcza, mandarynka, cytryna, inne)! Hiszpański exporter - bez pośredników. Zbiór i załadunek w Hiszpanii. GWARANTUJEMY ŚWIERZOŚĆ I NAJWYŻSZĄ JAKOŚĆ OWOCÓW. tel. +34677641465
Owoce Orzechy cena Małopolskie 2143 Sprzedam Orzechy >>>
Mam do sprzedania orzech laskowy MIX (weba, katalońskie, cosford). Orzechy ze świeżego zbioru 2017. Odbiór własny okolice Miechowa. Wysyłka możliwa tylko po wcześniejszym uzgodnieniu. Cena hurtowa od 10 kg - 8,5/kg.
Owoce Orzechy cena Dolnośląskie 2141 Sprzedam Orzechy >>>
Sprzedam orzechy laskowe około 3000 kg. Ze zbiorów 2017. Czyste, pełne, duże.
Owoce Inne cena Mazowieckie 2130 Sprzedam Jagody Mazowieckie >>>

SPRZEDAM OWOCE JAGODY KAMCZACKIEJ W 2018 ROKU- ODMIANY KANADYJSKIE I ROSYJSKIE. CERTYFIKAT EKOLOGICZNY!!!

Owoce Orzechy cena Kujawsko-pomorskie 2064 Sprzedam Orzechy cena 8 zł Kujawsko-pomorskie >>>
Mam do sprzedania 700 kg orzechów laskowych z tegorocznego zbioru.
Owoce Orzechy cena Podkarpackie 1975 Sprzedam Orzechy >>>
Sprzedam orzechy laskowe z tegorocznego zbioru (2017). Ręcznie sortowane. Około 1000 kg. Okolice Mielca. Cena do ustalenia. Tel 175815263.
Owoce Jabłka cena Pomorskie 1963 Sprzedam Jabłka cena do uzgodnienia Pomorskie >>>
Sprzedam jabłka konsumpcyjne zrywane 6-9.10.2017 Odmiany Paulored, Golden, Elstar, Jonica, Eliza, Janogored, Transport we własnym zakresie. Odbiór: pomorskie 83-032 Oferta ważna do 10.10.2017 - płatność przy załadunku


2

2

owoce

Polskie sadownictwo

Jabłka

, truskawki, maliny, borówki, wiśnie, porzeczki, agrest, gruszki i śliwki – to nimi karmimy Unię Europejską i świat. Sadownictwo w Polsce zrzesza aż 1 173 uznanych grup producentów i 2,6 tysiąca członków. Od tego, jak udane są zbiory polskich jabłek, zależą ich ceny skupu i zbytu na rynku nie tylko europejskim, ale i światowym.
Jeśli chodzi o Unię Europejską, jesteśmy tuż za Włochami, Hiszpanią i Francją, wyprzedzamy za to Grecję i Niemcy. Polska jest ważnym – i to nie tylko w UE - producentem owoców klimatu umiarkowanego.

Sadownictwo

w naszym kraju podążało w dobrym kierunku przez ostatnie lata – umiejętnie wykorzystywaliśmy środki unijne, usprawnialiśmy zaplecze produkcyjne, wprowadzaliśmy innowacje technologiczne, poszukiwaliśmy nowych odmian, zaczęliśmy bardziej dbać o detale takie, jak ściółka czy na przykład siatki chroniące owoce przed deszczem i gradem, a temu wszystkiemu sprzyjała także integracja, tj. organizowanie się rolników w grupy i organizacje. Warto dodać, że nawet klimat sprzyja naszej produkcji owoców i warzyw] - duże wahania temperatur sprawiają, że sadownictwo zyskuje wyrazisty smak w przeciwieństwie do tych dojrzewających w krajach południowych.
W UE zbieramy najwięcej jabłek, wiśni, malin, porzeczek i borówek. Znaczące na rynku są także nasze truskawki, agrest i aronia. Sadownictwo staje się ważnym kierunkiem dla polskiego rolnictwa.
Pierwsze skrzypce grają oczywiście jabłka. Od ośmiu lat jesteśmy największym ich producentem w Europie, a od dwóch – największym eksporterem na świecie. Na przestrzeni 20 lat ich produkcja w naszym kraju wzrosła o 32%, z eksportem oczywiście stało się to samo – zwiększył się aż trzykrotnie.
Nasze sadownictwo ma około 20 mln drzewek jabłoni i dzięki nim od lipca do grudnia ubiegłego roku z naszego kraju zostało wyeksportowanych milion 780 tysięcy ton jabłek, jest to aż 8% więcej niż w 2014r. Ten eksport nie zawęża się tylko do UE, stałym importerem są np. Seszele. Transport ich trwa tam 50 dni, ale mieszkańcy bardzo cenią sobie ten smak.
Jesteśmy w Unii numerem jeden także jeśli chodzi o wiśnie. Nasz udział w rynku to 25,8%. A nasze wiśnie w połączeniu z naszymi czereśniami to aż 75% ich całkowitej unijnej produkcji. W skali globalnej należymy do czołówki producentów czarnej porzeczki. W ciągu dwudziestu lat jej produkcja w naszym kraju wzrosła o 25%, ale eksport, niestety, spadł. Drugie miejsce w europejskiej wspólnocie zawdzięczamy także truskawkom, które są cenione za ich smak, zapach i wygląd. Bardzo dynamicznie i obiecująco rozwija się produkcja malin. Zbiory od 1994r. wzrosły aż o 120% i wszystko wskazuje na to, że tendencja wzrostowa będzie się utrzymywać.