gielda-paliw.com

Owoce

    Kategoria Województwo Cena  
Owoce Orzechy cena Podkarpackie 1975 Sprzedam Orzechy >>>
Sprzedam orzechy laskowe z tegorocznego zbioru (2017). Ręcznie sortowane. Około 1000 kg. Okolice Mielca. Cena do ustalenia. Tel 175815263.
Owoce Jabłka cena Pomorskie 1963 Sprzedam Jabłka cena do uzgodnienia Pomorskie >>>
Sprzedam jabłka konsumpcyjne zrywane 6-9.10.2017 Odmiany Paulored, Golden, Elstar, Jonica, Eliza, Janogored, Transport we własnym zakresie. Odbiór: pomorskie 83-032 Oferta ważna do 10.10.2017 - płatność przy załadunku
Owoce Jagody cena Wielkopolskie 1848 Kupię Jagody Wielkopolskie >>>
Poszukujemy wytłoków z jagód w hurtowych ilościach.
Owoce Borówka cena Wielkopolskie 1844 Kupię Borówka Wielkopolskie >>>
Poszukujemy wytłoków z borówek, jagód itp. w hurtowych ilościach.
Owoce Aronia cena Mazowieckie 1778 Sprzedam Aronia Mazowieckie >>>
Aronia- sprzedaż hurtowa i detaliczna ekologicznych wegetatywnych sadzonek aronii czarnoowocowej 1 i 2 letnich , rozkrzewionych z certyfikatem ekologicznym
Owoce Aronia cena Mazowieckie 1776 Sprzedam Aronia Mazowieckie >>>
Sprzedam ekologiczne owoce aronii , w hurcie i w detalu
Owoce Truskawki cena Mazowieckie 1667 Sprzedam Truskawki Mazowieckie >>>

sprzedam sadzonki truskawek z doniczek gatunek marmolada

Owoce Maliny cena Mazowieckie 1572 Sprzedam Maliny cena do uzgodnienia Mazowieckie >>>

sprzedam 2017r. z Ukrainy, maline swieza, ladujemy w skrzynki kupujacego i transport kupujacego, zaladunek 1 dzien, 16-17ton, odprawa celna, cena teraz 1euro\kg

Owoce Jagody cena Mazowieckie 1567 Sprzedam Jagody cena do uzgodnienia Mazowieckie >>>

sprzedam 2017r. z Bialorusi, lesne jagody CZARNICE, mrozone, wyczyszczone mechanicznie, worki po 25kg, ilosci od 16-17ton, odprawa celna i transport, cena teraz 2,80euro\kg

Owoce Truskawki cena Zachodniopomorskie 1372 Kupię Truskawki cena do uzgodnienia Zachodniopomorskie >>>

szukam producentów truskawek, wiśni, czereśni w promieniu 350 km od Koszalina z którymi nawiązałbym współpracę na codzienny odbiór świeżych owoców. Odbiory własnym transportem 400-800kg2

2

owoce

Polskie sadownictwo

Jabłka

, truskawki, maliny, borówki, wiśnie, porzeczki, agrest, gruszki i śliwki – to nimi karmimy Unię Europejską i świat. Sadownictwo w Polsce zrzesza aż 1 173 uznanych grup producentów i 2,6 tysiąca członków. Od tego, jak udane są zbiory polskich jabłek, zależą ich ceny skupu i zbytu na rynku nie tylko europejskim, ale i światowym.
Jeśli chodzi o Unię Europejską, jesteśmy tuż za Włochami, Hiszpanią i Francją, wyprzedzamy za to Grecję i Niemcy. Polska jest ważnym – i to nie tylko w UE - producentem owoców klimatu umiarkowanego.

Sadownictwo

w naszym kraju podążało w dobrym kierunku przez ostatnie lata – umiejętnie wykorzystywaliśmy środki unijne, usprawnialiśmy zaplecze produkcyjne, wprowadzaliśmy innowacje technologiczne, poszukiwaliśmy nowych odmian, zaczęliśmy bardziej dbać o detale takie, jak ściółka czy na przykład siatki chroniące owoce przed deszczem i gradem, a temu wszystkiemu sprzyjała także integracja, tj. organizowanie się rolników w grupy i organizacje. Warto dodać, że nawet klimat sprzyja naszej produkcji owoców i warzyw] - duże wahania temperatur sprawiają, że sadownictwo zyskuje wyrazisty smak w przeciwieństwie do tych dojrzewających w krajach południowych.
W UE zbieramy najwięcej jabłek, wiśni, malin, porzeczek i borówek. Znaczące na rynku są także nasze truskawki, agrest i aronia. Sadownictwo staje się ważnym kierunkiem dla polskiego rolnictwa.
Pierwsze skrzypce grają oczywiście jabłka. Od ośmiu lat jesteśmy największym ich producentem w Europie, a od dwóch – największym eksporterem na świecie. Na przestrzeni 20 lat ich produkcja w naszym kraju wzrosła o 32%, z eksportem oczywiście stało się to samo – zwiększył się aż trzykrotnie.
Nasze sadownictwo ma około 20 mln drzewek jabłoni i dzięki nim od lipca do grudnia ubiegłego roku z naszego kraju zostało wyeksportowanych milion 780 tysięcy ton jabłek, jest to aż 8% więcej niż w 2014r. Ten eksport nie zawęża się tylko do UE, stałym importerem są np. Seszele. Transport ich trwa tam 50 dni, ale mieszkańcy bardzo cenią sobie ten smak.
Jesteśmy w Unii numerem jeden także jeśli chodzi o wiśnie. Nasz udział w rynku to 25,8%. A nasze wiśnie w połączeniu z naszymi czereśniami to aż 75% ich całkowitej unijnej produkcji. W skali globalnej należymy do czołówki producentów czarnej porzeczki. W ciągu dwudziestu lat jej produkcja w naszym kraju wzrosła o 25%, ale eksport, niestety, spadł. Drugie miejsce w europejskiej wspólnocie zawdzięczamy także truskawkom, które są cenione za ich smak, zapach i wygląd. Bardzo dynamicznie i obiecująco rozwija się produkcja malin. Zbiory od 1994r. wzrosły aż o 120% i wszystko wskazuje na to, że tendencja wzrostowa będzie się utrzymywać.