gielda-paliw.com

Owoce

    Kategoria Województwo Cena  
Owoce Jagody cena Mazowieckie 2588 Sprzedam Jagody Mazowieckie >>>
Sprzedam ekologiczne owoce jagody kamczackiej deserowej odmian rosyjskich i kanadyjskich. Certyfikat ekologii. Zbiór VI-VII 2018 r. Duże ilości
Owoce Inne cena Mazowieckie 2569 Sprzedam Inne cena 25 zł Mazowieckie >>>
Mam do sprzedania mrożone owoce rokitnika opakowanie 1kg. Oczyszczone, standaryzowane do minimum 8mm. Cena do negocjacji przy zamówieniach powyżej 100kg. W sprzedaży również suszone wytłoki z rokitnika.
Owoce Jabłka cena Łódzkie 2539 Sprzedam Jabłka cena do uzgodnienia Łódzkie >>>
SPRZEDAM JABŁKA!!! Sprzedam jabłka odmiany - Ligol, Jonagored, King gatunek I i II Cena do negocjacji!! tel. +48 509 840 555
Owoce Orzechy cena Dolnośląskie 2494 Sprzedam Orzechy cena 30 zł Dolnośląskie >>>
Witam. Mam do sprzedania orzechy włoskie łuskane ze zbioru 2017 kraj pochodzenia Polska
Owoce Orzechy cena Podkarpackie 2448 Sprzedam Orzechy cena 5.00 zł Podkarpackie >>>
sprzedam orzechy wloskie w lupinie 6,00 kg
Owoce Inne cena Podkarpackie 2443 Sprzedam Inne Podkarpackie >>>
OTRZYMUJ SWOJE FINANSOWANIE W 24 GODZINACH Chcesz kredytu, aby przełamać impas; mamy znaczny kapitał, który może udzielić pożyczek do 1.000.000 € wszystkim osobom o odsetkach w wysokości 2%, a w celu uzyskania dalsz
Owoce Inne cena Podkarpackie 2284 Sprzedam Inne Podkarpackie >>>
drzewka owocowe-jabłonie,grusze,śliwy,wiśnie,czereśnie,morele,brzoskwinie
Owoce Jagody cena Mazowieckie 2249 Sprzedam Jagody Mazowieckie >>>
OWOCE JAGODY KAMCZACKIEJ VI-VIII 2018-PEŁNA EKOLOGIA ( CERTYFIKAT). ODMIANY KANADYJSKIE I ROSYJSKIE
Owoce Jabłka cena Mazowieckie 2202 Sprzedam Jabłka >>>
Sprzedam jabłka Szampion / Champion ok. 20t. 7cm+ Warunki tj. transport, cena, ilość, opakowanie, faktura do uzgodnienia. ZAPRASZAM DO KONTAKTU! applesproducer@gmail.com
Owoce Inne cena Mazowieckie 2168 Sprzedam Inne Mazowieckie >>>
TANIO HISZPAŃSKIE CYTRUSY (pomarańcza, mandarynka, cytryna, inne)! Hiszpański exporter - bez pośredników. Zbiór i załadunek w Hiszpanii. GWARANTUJEMY ŚWIERZOŚĆ I NAJWYŻSZĄ JAKOŚĆ OWOCÓW. tel. +34677641465


2

2

owoce

Polskie sadownictwo

Jabłka

, truskawki, maliny, borówki, wiśnie, porzeczki, agrest, gruszki i śliwki – to nimi karmimy Unię Europejską i świat. Sadownictwo w Polsce zrzesza aż 1 173 uznanych grup producentów i 2,6 tysiąca członków. Od tego, jak udane są zbiory polskich jabłek, zależą ich ceny skupu i zbytu na rynku nie tylko europejskim, ale i światowym.
Jeśli chodzi o Unię Europejską, jesteśmy tuż za Włochami, Hiszpanią i Francją, wyprzedzamy za to Grecję i Niemcy. Polska jest ważnym – i to nie tylko w UE - producentem owoców klimatu umiarkowanego.

Sadownictwo

w naszym kraju podążało w dobrym kierunku przez ostatnie lata – umiejętnie wykorzystywaliśmy środki unijne, usprawnialiśmy zaplecze produkcyjne, wprowadzaliśmy innowacje technologiczne, poszukiwaliśmy nowych odmian, zaczęliśmy bardziej dbać o detale takie, jak ściółka czy na przykład siatki chroniące owoce przed deszczem i gradem, a temu wszystkiemu sprzyjała także integracja, tj. organizowanie się rolników w grupy i organizacje. Warto dodać, że nawet klimat sprzyja naszej produkcji owoców i warzyw] - duże wahania temperatur sprawiają, że sadownictwo zyskuje wyrazisty smak w przeciwieństwie do tych dojrzewających w krajach południowych.
W UE zbieramy najwięcej jabłek, wiśni, malin, porzeczek i borówek. Znaczące na rynku są także nasze truskawki, agrest i aronia. Sadownictwo staje się ważnym kierunkiem dla polskiego rolnictwa.
Pierwsze skrzypce grają oczywiście jabłka. Od ośmiu lat jesteśmy największym ich producentem w Europie, a od dwóch – największym eksporterem na świecie. Na przestrzeni 20 lat ich produkcja w naszym kraju wzrosła o 32%, z eksportem oczywiście stało się to samo – zwiększył się aż trzykrotnie.
Nasze sadownictwo ma około 20 mln drzewek jabłoni i dzięki nim od lipca do grudnia ubiegłego roku z naszego kraju zostało wyeksportowanych milion 780 tysięcy ton jabłek, jest to aż 8% więcej niż w 2014r. Ten eksport nie zawęża się tylko do UE, stałym importerem są np. Seszele. Transport ich trwa tam 50 dni, ale mieszkańcy bardzo cenią sobie ten smak.
Jesteśmy w Unii numerem jeden także jeśli chodzi o wiśnie. Nasz udział w rynku to 25,8%. A nasze wiśnie w połączeniu z naszymi czereśniami to aż 75% ich całkowitej unijnej produkcji. W skali globalnej należymy do czołówki producentów czarnej porzeczki. W ciągu dwudziestu lat jej produkcja w naszym kraju wzrosła o 25%, ale eksport, niestety, spadł. Drugie miejsce w europejskiej wspólnocie zawdzięczamy także truskawkom, które są cenione za ich smak, zapach i wygląd. Bardzo dynamicznie i obiecująco rozwija się produkcja malin. Zbiory od 1994r. wzrosły aż o 120% i wszystko wskazuje na to, że tendencja wzrostowa będzie się utrzymywać.