Ciągniki rolnicze

Szukaj atrakcyjnych ogłoszeń zakupu lub sprzedaży Traktorów - Ciągników rolniczych.

Sprawdź aktualne ogłoszenia rolnicze ciągników Ursus, Zetor, Case, John Deere i wiele innych. Podpowiemy, gdzie szukać najlepszych ogłoszeń rolniczych w określonej jakości i atrakcyjnej cenie.

Brak ogłoszeń do wyświetlenia!
ciągniki rolnicze ogłoszenia 2018Ciągniki rolnicze, czyli mówiąc potocznie - traktory rolnicze. Kołowe, gąsienicowe i półgąsienicowe. Słynny URSUS, New Holland, John Deere, a może Zetor? Lepsze te nowoczesne czy stare ciągniki rolnicze, które wiele lat wiernie spisywał się w polu? Spróbujmy przyjrzeć się zmianom w produkcji ciągników rolniczych, preferencjom rolników i najpopularniejszym markom.
Ciągniki rolnicze, a raczej ich modele, które od kilku lat najczęściej wybierają Polacy, to m.in. New Holland TD 5.85, Zetor Major 80 i Zetor Proxima 90 czy Kubota L5040. Na brak zainteresowania nie narzekają także modele firm takich, jak Case IH, John Deere, Deutz-Fahr, VALTRA, Massey Ferguson i Farmtrac.
Ale czy zawsze wybór i ceny ciągników były tak różnorodne i przystępne? Pomyślmy np. o roku 1988. Ceny ciągników URSUS w Polsce wzrastają aż o 60%. Były to początki inflacji. Z powodu trudności zaopatrzeniowych przemysł maszyn rolniczych w kraju nie wykorzystywał większości swojego potencjału. Nie nadążał z produkcją gotowych wyrobów, ale i podzespołów. Narzekano na deficyt wielu części zamiennych. A co z importem? Podpisywaliśmy kontrakty z ZSRR, ale z marnym skutkiem - popyt na ciągniki rolnicze był wciąż nieporównywalnie większy od podaży.
Na szczęście dziś te czasy mamy już za sobą. Sprzedaż ciągników odnotowuje wzrosty i spadki, ale działa sprawnie i co ciekawe, całkiem nieźle radzi sobie też rynek używek. Statystyki pokazują, że najwięcej chętnych na zakup w naszym kraju pojawia się wiosną. Znaczna część naszej gospodarki żyje przecież z uprawy roli, dlatego też na naszym rynku jest duże zapotrzebowanie na tego typu maszyny, a przemysł ten oferuje tak szeroki wachlarz modeli, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.