Warzywa

Szukaj z nami atrakcyjnej ceny warzyw - ofert zakupu lub sprzedaży.

Internetowa giełda rolna - warzywa. Sprawdź aktualne oferty rolnicze ziemniaków, kapusty, cebuli, buraków, marchewki i wiele innych. Podpowiemy, gdzie szukać najlepszych ogłoszeń rolniczych w określonej jakości i odpowiedniej cenie warzywa. Ceny warzyw na polskim rynku sprzyjają konsumpcji lokalnej, jak również uznania rynków zagranicznych. Czy to powód większej świadomości konsumenckiej dotyczącej formy uprawy i ilości pestycydów, jakie stosuje się w innych krajach? Jedno jest pewne ta sytuacja rodzi przestrzeń dla producentów lokalnej żywności, czyli warzyw, którzy z pewnością wykorzystają obecną koniunkturę.

Jaki to ma wpływ na ceny warzyw? Największy udział w polskim rynku eksportu to warzywa w podziale - ziemniaki (39%) i pomidor (15%), mimo to, udział tych pierwszych z roku na rok spada.
Jeśli chodzi o areał pod uprawę to polskie warzywa są na czwartym miejscu w UE 188,8 tys. hektarów. Dzięki temu zajmujemy miejsce w ścisłej czołówce producentów warzyw.
Polskie ogórki stanowią aż 17,7% na unijnym rynku, dzięki czemu jesteśmy ich drugim producentem, a ceny warzyw utrzymują się stale na dobrym poziomie. Miejsce na podium zawdzięczamy także marchwi, a nasz udział w rynku wynosi aż 13,1%. Pomidory to szóste miejsce i 4,5%