gielda-paliw.com

Ciągniki rolnicze

    Kategoria Województwo Cena  
Ciągniki rolnicze Sprzedam Inne Dolnośląskie 1049 gielda rolna Sprzedam Ciągniki rolnicze >>>

Witam. Sprzedam mocny i solidny niemiecki ciągnik rolniczy FORTSCHRITT ZT-323 z silnikiem 6,5 litra o mocy 220km. NAPĘD 4X4. Produkowany w VEB Kombinat Fortschritt Landmaschinen w latach 1986-1992. Udźwig podnośnika wynosi około 4.500 kg. Hydrostatyczny układ kierowniczy i hydrauliczne sterowanie sprzęgła. Pojazd sprawny technicznie i gotowy do użytkowania. Rok produkcji: 1991 Data rejestracji w kraju: 17/01/2007 W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt, najlepiej wieczorem pod numerem: 783-268-325 CENA DO NEGOCJACJI: 17 500

Ciągniki rolnicze Sprzedam Ursus Wielkopolskie 799 gielda rolna Sprzedam Ciągnik Ursus >>>
Witam. Mam do sprzedania Ursusa C360 W bardzo dobrym stanie. Ciągnik został wyremontowany. Rocznik 1986
Ciągniki Sprzedam Ursus Zachodniopomorskie 721 gielda rolna Sprzedam Ciągnik Ursus cena 19000 zł Zachodniopomorskie >>>
ciągnik URSUS c330 w stanie idealnym w 100% sprawny. Pierwszy właściciel
Warzywa Sprzedam Ziemniaki Dolnośląskie 594 gielda rolna SprzedamKupię Warzywa >>>

test2

2

ciagniki

Ciągniki

rolnicze, czyli mówiąc potocznie -

traktory rolnicze

. Kołowe, gąsienicowe i półgąsienicowe. Słynny

URSUS

, New Holland, John Deere, a może Zetor? Lepsze te nowoczesne czy stare ciągniki rolnicze, które wiele lat wiernie spisywał się w polu? Spróbujmy przyjrzeć się zmianom w produkcji ciągników rolniczych, preferencjom rolników i najpopularniejszym markom.
Ciągniki rolnicze, a raczej ich modele, które od kilku lat najczęściej wybierają Polacy, to m.in. New Holland TD 5.85, Zetor Major 80 i Zetor Proxima 90 czy Kubota L5040. Na brak zainteresowania nie narzekają także modele firm takich, jak Case IH, John Deere, Deutz-Fahr, VALTRA, Massey Ferguson i Farmtrac.
Jeśli chodzi o stare ciągniki rolnicze, to mówi się, że są legendą, że mają duszę i wiele lat ciężkiej pracy w polu za sobą. Nadwozia, kabiny, układ lamp i skrzynia biegów zaprojektowane dziesiątki lat temu. No, i ten charakterystyczny odgłos silnika. Zwolennicy, czyli ci, którzy się na nich nie zawiedli, wolą je odrestaurować niż sięgać po nowe, bogato wyposażone, które jeszcze pachną fabryką. Lepsza widoczność, klimatyzacja, wspomaganie kierownicy, automatyczna skrzynia biegów i ułatwienia w postaci dodatkowych wskaźników na monitorach czy wygodniejsze fotele to tylko kilka rzeczy, które zmieniono w ciągnikach na przestrzeni lat i które sprawiają, że praca rolników jest zdecydowanie lżejsza.
Ale czy zawsze wybór i

ceny ciągników

były tak różnorodne i przystępne? Pomyślmy np. o roku 1988. Ceny ciągników URSUS w Polsce wzrastają aż o 60%. Były to początki inflacji. Z powodu trudności zaopatrzeniowych przemysł maszyn rolniczych w kraju nie wykorzystywał większości swojego potencjału. Nie nadążał z produkcją gotowych wyrobów, ale i podzespołów. Narzekano na deficyt wielu części zamiennych. A co z importem? Podpisywaliśmy kontrakty z ZSRR, ale z marnym skutkiem - popyt na ciągniki rolnicze był wciąż nieporównywalnie większy od podaży.
Na szczęście dziś te czasy mamy już za sobą. Sprzedaż ciągników odnotowuje wzrosty i spadki, ale działa sprawnie i co ciekawe, całkiem nieźle radzi sobie też rynek używek. Statystyki pokazują, że najwięcej chętnych na zakup w naszym kraju pojawia się wiosną. Znaczna część naszej gospodarki żyje przecież z uprawy roli, dlatego też na naszym rynku jest duże zapotrzebowanie na tego typu maszyny, a przemysł ten oferuje tak szeroki wachlarz modeli, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Reklama ekogroszek cenyforumkaty.pl